Egy házaspár nagyon szép és cuki gyereklámpákat készít fából, amiket örömmel mutatok meg Nektek is! Az egész történet egy világítótorony formájú fali dísszel kezdődött, amit egy bútoráruházban láttak meg, és annyira megtetszett nekik, hogy otthon elkészítették ők is, de úgy, hogy valóban világított! Ez annyira jól sikerült, hogy azóta Kata és Tamás sok más formát is kitalált már:)
Monostori Kata, tervező grafikus, 1999 óta vezeti saját grafikai stúdióját Szegeden, 2003-ban pedig csatlakozott hozzá férje, Tamás és ketten számos nagyszerű munkát készítettek országosan ismert nagyvállalatoknak. Az AMYMA Gyereklámpákkal kb. 3 éve foglalkoznak intenzívebben, vállalkozási szinten, miután maguk, majd rokonaik, barátaik részére készített lámpásaik után, ismeretlenektől is jöttek a megkeresések.
Miért pont az éjjeli lámpák mellett döntöttetek a gyerekszoba dekorok közül?
Évekkel ezelőtt egy lakberendezési áruházban nézelődtünk (imádjuk a stílusos, hangulatos belső tereket) és megakadt a szemünk egy igazán szép világítótorony fali díszen. Szeretem ezeket a különleges építményeket, így rögtön arra gondoltunk, mi lenne, ha a kedves megjelenése mellett még világítana is, épp úgy, mint egy igazi! Nem hagyott nyugodni ez a gondolat és elhatároztuk, hogy megcsináljuk. A világítótorony olyan jól sikerült, hogy azonnal új lámpásokon kezdtünk ötletelni. Miután az újabbakat is „formába öntöttük”, ismerősöktől, ismeretlenektől olyan visszajelzéseket kaptunk, hogy foglalkozzunk komolyabban a témával! Szerencsénkre a visszafogott, szelíd, kellemes fények, melyeket megálmodtunk, többek ízlésével találkozott. Így ez az irányvonal maradt azóta is. Mára ez egy kiforrott technikával párosul, amelynek fejlesztésével folyamatosan foglalkozunk.
Milyen technikával készülnek a lámpáitok és hol?
Szabadkézi rajzzal indítom a munkát, majd átbeszéljük mit, hogyan lehet az ötletből megvalósítani. Készül egy másik szabadkézi rajz, az ún. rétegrajz is: ezen látjuk hogyan állnak az egyes elemek egymáson. Itt Tamás szobrász múltja jól jön, jó térlátása segít a rétegek egymásra „építésében”. Ezt követően számítógép segítségével elkészítem a tizedmilliméter pontos szerkezeti rajzot, ami alapján tud dolgozni az előkészítő. Kemény, alaktartó faanyagot és víztiszta plexi elemeket használunk.
A fa elemek speciális, többlépcsős felületkezelést kapnak; és a plexi alkatrészeket is szabad kézzel kell megcsiszolnunk, hogy a megfelelő fényhatásokat elérjük. Az elemeket rétegről-rétegre ragasztjuk egymásra, majd az összeállított munkadarabot ismételten felület-kezeljük. Természetesen a rétegek ragasztása közben beépítjük a LED technikát is, oly módon, hogy semmiféle vezeték ne legyen látható a lámpás hátulján sem. Teljesen elrejtjük a fényforrást, csak a hálózati vezeték lóg ki a lámpából a kapcsolóval. A lámpák 12 V-os törpefeszültséggel működnek, teljesen biztonságosak. Minden lámpásunk dobozába hálózati adaptert is teszünk, ami a megfelelő áramerősséget szolgáltatja. Szinte az összes előkészítési munkafázist, és a teljes összeszerelést magunk végezzük a garázsunkból kialakított kis műhelyünkben.
Egyedi megrendeléseket is teljesítetek?
Egyelőre nem, de tervben van ennek a szolgáltatásnak a kialakítása is. Ki kell dolgozni ehhez a megfelelő egyeztetési folyamatot, hogy a megrendelők tényleg azt kapják, amit szeretnének. Az általunk kitalált és fejlesztett „irányított fény” technika sok lehetőséget rejt még magában, melyeket ki is szeretnénk aknázni, így mindenképpen előre nézünk! Igyekszünk egyre inkább elkápráztatni vásárlóinkat.
Jelenleg milyen formákat lehet kapni nálatok?
Az évek alatt sok formát megalkottunk már. A legnépszerűbb a világítótorony, ebből az Egyesült Királyságba és Németországba is jutott már el munkánk. Az Egyesült Államokból is volt érdeklődés, de a szállítás költségei sajnos elég borsosak.
Van autó lámpánk, amely szintén nagyon népszerű, és természetesen épp úgy világít, mint egy igazi autó. És a többiek, a teljesség igénye nélkül: „Felhők felett” (ő egy egyszarvú), aztán a „Pegazus”, a „Csillagos holdfény”, a „Tengeri kaland”, és az „Álmos bagoly”. A „Pillangók” nevű lámpánk japán érdeklődők tetszését is elnyerte. Újabban az „Erdei nyugalom” (egy aranyos kis alvó róka) lámpánk lett kedvelt. Egyébként folyamatosan frissítjük a „repertoárt”, most is két új formán dolgozunk.
Hol lehet megvásárolni?
Lámpásainkat honlapunkon és Facebook oldalunkon lehet megrendelni, ahol minden újdonságunk megjelenik, és amelyen keresztül folyamatos kapcsolatot tartunk az érdeklődőkkel, megrendelőkkel.
Termékeinket a lehető legigényesebb – mondhatni iparművészeti – megjelenésűre készítjük, így ennek megfelelően a lámpások mívességét, részleteit professzionális fotókon keresztül mutatjuk meg. A visszajelzések és a megrendelések igazolják, hogy ez ideális szemléltetési módszer: a fotók jól közvetítik azt a szeretetet, gondosságot és jó kedvet is, mellyel a lámpások minden egyes darabkáját készítjük!
Kommentek