Nagyon jó kis foglalkozáson vettem részt tegnap. Az Ötletek boltja csoportos kézműves workshopot tartott, ahol természetesen a legtöbben már a karácsonyra készítettek valami apróságot a szeretteiknek. Aki esetleg még nem tudná, ez az üzlet közel ötven magyar alkotó termékét árulja Budapesten egyre nagyobb sikerrel, mindamellett, hogy például ilyen eseményekkel is inspirálja őket.
Az ötlet, hogy a kedvenc alkotóinkkal együtt készüljünk az ünnepekre, Vági Eszter üzletvezető fejéből pattant ki három hete, akinek sikerült összeszerveznie öt különböző technikával dolgozó kézművest erre az alkalomra. A helyszín természetesen passzolt a különleges hangulathoz, hiszen a CeramiCafe-ban gyűltünk össze, ahol a finom kávé és szendvics fogyasztásán kívül még egyedi kerámiákat is lehetett készíteni és festeni.
Most pedig ismerjétek meg azokat az alkotókat, akik fáradhatatlanul segítettek nekünk, lelkesen magyaráztak és mutogattak, miközben beavattak minket a legnagyobb titkaikba:)
1. Meilinger Zita – táskatervező
Zitát az előző postomban már részletesen bemutattam nektek, nála különböző karácsonyi díszeket, tűpárnát és állatfigurákat lehetett készíteni, filcből és textilből.
Végül én is az ő asztalánál telepedtem le, ahol megvarrtan életem első pandamaciját! Bevallom, eleinte egy kicsit azért megszeppentem a feladattól, utoljára szerintem általános iskolában kellett fércelnem valamelyik technika órán, de Zita végig kitartóan bíztatott, aminek aztán meg is lett az eredménye, elkészült a nagy mű…röpke két óra alatt. Egy kicsit variáltam rajta és a pocakjánál nem tömtem ki a figurát, utólag kitaláltam, hogy azért döntöttem így, mert majd használhatom mécses – vagy gyűrűtartónak is.Tessék jól megnézni, mert egyhamar nem vállalkozok hasonló feladatra:)
2. Miracle Factory – ékszerkészítő
Farkas Adri, a márka kitalálója, veszprémi egyetemista, szabadidejében pedig amikor csak lehet, kreatívkodik. “Az utóbbi időben leginkább süthető gyurmából, gombokból, zsugorkából, gyöngyből, újrahasznosított anyagokból készült ékszerek kerülnek ki a kezeim közül.” Tegnap például pingvint, hóembert és fánkot lehetett nála gyurmából készíteni, de igazából szabadjára lehetett engedni a fantáziánkat, és már csak a kézügyességünkön, na meg a türelmünkön múlt minden.
3. Kökörcsin művek – nemezelés
Dávidháziné Farkas Eszter alkotásait szintén megtalálhatjátok az Ötletek boltjában. Ő már 2001-ben megismerkedett ezzel a technikával, de rendszeresen csak 2006 óta foglalkozik vele, most leginkább otthon, hiszen gyesen van a kisfiával. Meglepő módon leginkább társasjátékokat készít nemezből, de emellett még lakberendezési tárgyakat is, különböző tároló “dobozok” formájában. Hát, ez az a technika, ami elsőre eléggé bonyolultnak és hosszú folyamatnak tűnik, de az eredményt látva, biztosan megéri belevágni.
4. Csili ékszer
Nagyváradi Csilla hat éve készít ékszereket, főleg szatén és organza textilből. Munkáira az intenzív színvilág, a ragyogó árnyalatok a jellemzőek, szeret olyan viselhető darabokat készíteni, amik hangsúlyosak, és akár önállóan is megállják a helyüket. A képek szerintem önmagukért beszélnek!
5. Toritextil
Rodek Viktória munkáit is egyre többen ismerhetitek már, csakúgy, mint Zitáról, róla is írtam korábban itt a blogon. Nagyon szeretem a munkáit, minden vágyam egy olyan füzetborító, amilyet csak ő tud készíteni! Ezen a foglalkozáson természetesen ennél egyszerűbb darabokat lehetett nála varrni, mint például kitűzőket, karácsonyfadíszeket és poháralátéteket.
Sajnos arra már nem volt időm, hogy hozzá is leüljek, de legközelebb mindenképp szeretnék majd, ugyanis december 17-én ismét lesz rá lehetőség. Ha szeretnétek jó hangulatban, ügyes kézművesekkel, egyedi ajándékot készíteni saját kezűleg, akkor jelentkezzetek majd ti is a következő foglalkozásra, aminek a pontos részleteit hamarosan elárulom.
Kommentek